Panasonic Electronic Components ECQ-V1H223JL5
ECQ-V1H223JL5 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H223JL5
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H223JL5.pdf
Availability of ECQ-V1H223JL5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECQ-V1H223JL5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H223JL5
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H223JL5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECQ-V Series 16/Jun/2014
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC50V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H223JL5
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H223JL5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H223JL5 Details Description
Related parts for ECQ-V1H223JL5
IC CTRLR CM UVLO 8SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 7A 63VAC 125VDC SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.6A SYNC 12DSBGA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-DIP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
IC RECEIVER DTMF 16PAIR 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
MOD DIODE 560A 4500V B-PUK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W datasheet.pdf