Panasonic Electronic Components ECQ-V1H223JLA
ECQ-V1H223JLA picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H223JLA
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H223JLA.pdf
Availability of ECQ-V1H223JLA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECQ-V1H223JLA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H223JLA
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H223JLA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECQ-V Series 16/Jun/2014
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-V
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC50V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H223JLA
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H223JLA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H223JLA Details Description
Related parts for ECQ-V1H223JLA
RES 47 OHM 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TOOL CREVICE ESD OMEGA FIELD VAC datasheet.pdf
IC 2048X36 FIFO MEMORY 128LQFP datasheet.pdf
BOARD DEV BC5-FM4 CASIRA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 19COND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf