Panasonic Electronic Components ECQ-V1H473JL9
ECQ-V1H473JL9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H473JL9
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H473JL9.pdf
Availability of ECQ-V1H473JL9
QUANTITY
ECQ-V1H473JL9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H473JL9
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H473JL9
Standard Package2,000
SeriesECQ-V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H473JL9
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H473JL9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H473JL9 Details Description
Related parts for ECQ-V1H473JL9
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.19V TSOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 36A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 135MA 8.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 50PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 144MA 4.9 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf