Panasonic Electronic Components ECQ-V1J333JMW
ECQ-V1J333JMW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1J333JMW
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1J333JMW.pdf
Availability of ECQ-V1J333JMW
QUANTITY
ECQ-V1J333JMW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1J333JMW
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1J333JMW
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesECQ-V
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.425" (10.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1J333JMW
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1J333JMW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1J333JMW Details Description
Related parts for ECQ-V1J333JMW
RELAY CONTACTOR 3PST 40A 120V datasheet.pdf
OSC VCXO 266.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
ANT ASSY CABLE COAX datasheet.pdf
ANT WIRELESS UHF 500-512MHZ 44" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FERRITE CORE P 630NH N48 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO214AC datasheet.pdf