Panasonic Electronic Components ECQ-V1J683JM5
ECQ-V1J683JM5 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1J683JM5
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1J683JM5.pdf
Availability of ECQ-V1J683JM5
QUANTITY
ECQ-V1J683JM5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1J683JM5
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1J683JM5
Standard Package2,000
SeriesECQ-V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.307" (7.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1J683JM5
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1J683JM5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1J683JM5 Details Description
Related parts for ECQ-V1J683JM5
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DSP CTLR 16BIT 316CSPBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 4CH 42TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SC-79 N-TYPE SINGLE LEAD FREE datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf