ECS Inc. International ECS-.327-12.5-38-TR
ECS-.327-12.5-38-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-.327-12.5-38-TR
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, Flat Lead (3 Leads)
Datasheet Download
ECS-.327-12.5-38-TR.pdf
Availability of ECS-.327-12.5-38-TR
QUANTITY
ECS-.327-12.5-38-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-.327-12.5-38-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-.327-12.5-38-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT 32.768 KHz Tuning Fork Crystals
FamilyCrystals
SeriesECX-71
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Lead (3 Leads)
Size / Dimension0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-.327-12.5-38-TR
Related LinksECS-.327-, ECS-.327-12.5-38-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-.327-12.5-38-TR Details Description
Related parts for ECS-.327-12.5-38-TR
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 0804 datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
JOG datasheet.pdf
IC SRAM 18KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET RF SOT426 D2PAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD323F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf