ECS Inc. International ECS-.327-12.5-39-TR
ECS-.327-12.5-39-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-.327-12.5-39-TR
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-.327-12.5-39-TR.pdf
Availability of ECS-.327-12.5-39-TR
QUANTITY
ECS-.327-12.5-39-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-.327-12.5-39-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-.327-12.5-39-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT 32.768 KHz Tuning Fork Crystals
FamilyCrystals
SeriesECX-39
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-.327-12.5-39-TR
Related LinksECS-.327-, ECS-.327-12.5-39-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-.327-12.5-39-TR Details Description
Related parts for ECS-.327-12.5-39-TR
FUSE BOARD MOUNT 10A 125VAC/VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CAR RADIO TUNER 80-LQFP datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SO datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
4 SCREWS&HEX STAND-OFFS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf