ECS Inc. International ECS-.327-6-12-TR
ECS-.327-6-12-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-.327-6-12-TR
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-.327-6-12-TR.pdf
Availability of ECS-.327-6-12-TR
QUANTITY
ECS-.327-6-12-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-.327-6-12-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-.327-6-12-TR
FamilyCrystals
SeriesECX-12
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)90 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-.327-6-12-TR
Related LinksECS-.327, ECS-.327-6-12-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-.327-6-12-TR Details Description
Related parts for ECS-.327-6-12-TR
IDC CABLE-AKP64A/ AE64M / AKP64A datasheet.pdf
IC DECODER VIDEO DIGITAL 48-BGA datasheet.pdf
CONN D-SUB LOCKING POST ASSEM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.8V 1W PMDU datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SWAB SGL HEAD FOAM COTTON 50PC datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 1.0レF 25V datasheet.pdf