ECS Inc. International ECS-10.7-30A
ECS-10.7-30A picture photo
Mfg. Part Number
ECS-10.7-30A
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
MONO CRYST FILTER 50KHZ 2POLE
Datasheet Download
ECS-10.7-30A.pdf
Availability of ECS-10.7-30A
QUANTITY
ECS-10.7-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-10.7-30A
Internal Part NumberEIS-ECS-10.7-30A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMonolithic Crystal Filters
Standard Package500
Category Filters
FamilyCrystals
Series-
PackagingBulk
Frequency10.7MHz Center
Impedance5 kOhm
Filter TypeMonolithic Crystal
Insertion Loss1.5dB
Ripple0.5dB
Package / CaseHC49/U
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.441" (11.20mm)
Size / Dimension0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-10.7-30A
Related LinksECS-10, ECS-10.7-30A Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-10.7-30A Details Description
Related parts for ECS-10.7-30A
CONN PLUG 1.27MM 100POS GOLD PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IC EMI FILTER 2LINE 5FLIPCHIP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 25MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN 4000' datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf