Murata Electronics North America GRM1557U1H1R4CZ01D
GRM1557U1H1R4CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H1R4CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H1R4CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H1R4CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H1R4CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H1R4CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H1R4CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H1R4CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H1R4CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H1R4CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H1R4CZ01D
IC CPLD 32MC 7NS 44VQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 89.25VC SMD datasheet.pdf
ZIGBEE ETHERNET ACCESS POINT datasheet.pdf
RES 0.015 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V C0H RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SMB datasheet.pdf
2X20 LCD PANEL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 20 AWG BLK datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 676BGA datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf