ECS Inc. International ECS-100-18-30BQ-DS
ECS-100-18-30BQ-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-100-18-30BQ-DS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-100-18-30BQ-DS.pdf
Availability of ECS-100-18-30BQ-DS
QUANTITY
ECS-100-18-30BQ-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-100-18-30BQ-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-100-18-30BQ-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-53BQ
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-100-18-30BQ-DS
Related LinksECS-100-1, ECS-100-18-30BQ-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-100-18-30BQ-DS Details Description
Related parts for ECS-100-18-30BQ-DS
RES 5.62 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 4.50V 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C020MS-3,0C1-2 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf