ECS Inc. International ECS-122.8-20-5G3XDS-TR
ECS-122.8-20-5G3XDS-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-122.8-20-5G3XDS-TR
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-122.8-20-5G3XDS-TR.pdf
Availability of ECS-122.8-20-5G3XDS-TR
QUANTITY
ECS-122.8-20-5G3XDS-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-122.8-20-5G3XDS-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-122.8-20-5G3XDS-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X-3L-DS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-122.8-20-5G3XDS-TR
Related LinksECS-122.8-2, ECS-122.8-20-5G3XDS-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-122.8-20-5G3XDS-TR Details Description
Related parts for ECS-122.8-20-5G3XDS-TR
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 56K OHM 0606 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 257TAPS 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W T18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf