ECS Inc. International ECS-147.4-18-23A-EN-TR
ECS-147.4-18-23A-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-147.4-18-23A-EN-TR
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-147.4-18-23A-EN-TR.pdf
Availability of ECS-147.4-18-23A-EN-TR
QUANTITY
ECS-147.4-18-23A-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-147.4-18-23A-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-147.4-18-23A-EN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-64A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-147.4-18-23A-EN-TR
Related LinksECS-147.4-1, ECS-147.4-18-23A-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-147.4-18-23A-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-147.4-18-23A-EN-TR
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN UNINS TAB 14-20AWG datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
WIRE CLAMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE TIE WEATHER RESISTANT:NYL datasheet.pdf
SPRING, COMPRESSION datasheet.pdf
BARRIER BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf