ECS Inc. International ECS-147.4-18-5PXEN-TR
ECS-147.4-18-5PXEN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-147.4-18-5PXEN-TR
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-147.4-18-5PXEN-TR.pdf
Availability of ECS-147.4-18-5PXEN-TR
QUANTITY
ECS-147.4-18-5PXEN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-147.4-18-5PXEN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-147.4-18-5PXEN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-147.4-18-5PXEN-TR
Related LinksECS-147.4-, ECS-147.4-18-5PXEN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-147.4-18-5PXEN-TR Details Description
Related parts for ECS-147.4-18-5PXEN-TR
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK AMD 3PHASE 36-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
SL-SMT5.00/22/180 3.2SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf