ECS Inc. International ECS-184-18-7SX-TR
ECS-184-18-7SX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-184-18-7SX-TR
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead
Datasheet Download
ECS-184-18-7SX-TR.pdf
Availability of ECS-184-18-7SX-TR
QUANTITY
ECS-184-18-7SX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-184-18-7SX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-184-18-7SX-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECX-3SX Series SMD Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-3SX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.492" L x 0.180" W (12.50mm x 4.60mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-184-18-7SX-TR
Related LinksECS-184-, ECS-184-18-7SX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-184-18-7SX-TR Details Description
Related parts for ECS-184-18-7SX-TR
Crystal 16.000312MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANSISTOR NPN TO-46 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 16S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.1NH 180MA 1.3 OHM datasheet.pdf