ECS Inc. International ECS-184-20-33-CKM-TR
ECS-184-20-33-CKM-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-184-20-33-CKM-TR
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 10ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-184-20-33-CKM-TR.pdf
Availability of ECS-184-20-33-CKM-TR
QUANTITY
ECS-184-20-33-CKM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-184-20-33-CKM-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-184-20-33-CKM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-184-20-33-CKM-TR
Related LinksECS-184-20, ECS-184-20-33-CKM-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-184-20-33-CKM-TR Details Description
Related parts for ECS-184-20-33-CKM-TR
TERMINAL BLOCK 5MM 9POS datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
BLS 2PSH FRM SNSAT LP datasheet.pdf
CAP ALUM 2400UF 400V RADIAL datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf