ECS Inc. International ECS-200-20-4X-DU
ECS-200-20-4X-DU picture photo
Mfg. Part Number
ECS-200-20-4X-DU
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -55°C - 125°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ECS-200-20-4X-DU.pdf
Availability of ECS-200-20-4X-DU
QUANTITY
ECS-200-20-4X-DU Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-200-20-4X-DU
Internal Part NumberEIS-ECS-200-20-4X-DU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesHC-49USX
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.413" L x 0.183" W (10.50mm x 4.65mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-200-20-4X-DU
Related LinksECS-200-, ECS-200-20-4X-DU Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-200-20-4X-DU Details Description
Related parts for ECS-200-20-4X-DU
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 110 OHM 0606 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AB datasheet.pdf
HOOD COVER DUST PROTECTER datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf