ECS Inc. International ECS-2100A-147.4
ECS-2100A-147.4 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-2100A-147.4
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL PC
Datasheet Download
ECS-2100A-147.4.pdf
Availability of ECS-2100A-147.4
QUANTITY
ECS-2100A-147.4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-2100A-147.4
Internal Part NumberEIS-ECS-2100A-147.4
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.213" (5.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-2100A-147.4
Related LinksECS-210, ECS-2100A-147.4 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-2100A-147.4 Details Description
Related parts for ECS-2100A-147.4
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 50mA, 500mA Lighting 10-MSOP-EP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.67A 44 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf