ECS Inc. International ECS-2100A-325.1
ECS-2100A-325.1 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-2100A-325.1
Brief Description
OSC XO 32.514MHZ HCMOS TTL PC
Datasheet Download
ECS-2100A-325.1.pdf
Availability of ECS-2100A-325.1
QUANTITY
ECS-2100A-325.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-2100A-325.1
Internal Part NumberEIS-ECS-2100A-325.1
TypeXO (Standard)
Frequency32.514MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)46mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.213" (5.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-2100A-325.1
Related LinksECS-210, ECS-2100A-325.1 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-2100A-325.1 Details Description
Related parts for ECS-2100A-325.1
RES SMD 8.2K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 4.6A 36 MOHM TH datasheet.pdf
SLEEVING 1/2" NATURAL 100' datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 108V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC ENERGY METERING 3PH 28LFCSP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf