ECS Inc. International ECS-2333-500-BN-TR
ECS-2333-500-BN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-2333-500-BN-TR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ECS-2333-500-BN-TR.pdf
Availability of ECS-2333-500-BN-TR
QUANTITY
ECS-2333-500-BN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-2333-500-BN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-2333-500-BN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-2333
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)19mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-2333-500-BN-TR
Related LinksECS-2333-, ECS-2333-500-BN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-2333-500-BN-TR Details Description
Related parts for ECS-2333-500-BN-TR
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 40CH 20MM P-P PNP datasheet.pdf
3 UP T1 LED CBI ASSY datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE BLK datasheet.pdf