ECS Inc. International ECS-250-18-23A-EN-TR
ECS-250-18-23A-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-18-23A-EN-TR
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-250-18-23A-EN-TR.pdf
Availability of ECS-250-18-23A-EN-TR
QUANTITY
ECS-250-18-23A-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-18-23A-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-250-18-23A-EN-TR
FamilyCrystals
SeriesECX-64A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-250-18-23A-EN-TR
Related LinksECS-250-18, ECS-250-18-23A-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-250-18-23A-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-250-18-23A-EN-TR
LED ORANGE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SSD 304GB SCSI datasheet.pdf
RES .91 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN MALE M12 8PS STR 10M CABLE datasheet.pdf
EDSTRG40DIL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 307 MOHM datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf