ECS Inc. International ECS-250-18-33Q-DS
ECS-250-18-33Q-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-18-33Q-DS
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-250-18-33Q-DS.pdf
Availability of ECS-250-18-33Q-DS
QUANTITY
ECS-250-18-33Q-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-18-33Q-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-250-18-33Q-DS
FamilyCrystals
SeriesECX-33Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-250-18-33Q-DS
Related LinksECS-250-, ECS-250-18-33Q-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-250-18-33Q-DS Details Description
Related parts for ECS-250-18-33Q-DS
MOSFET N-CH 800V 5.5A TO-220F datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
CONN TAB 14-16AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP5034-1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
ADAPTER, RJ-45 TO DB9 (FEMALE) datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf