ECS Inc. International ECS-250-18-33Q-DS
ECS-250-18-33Q-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-18-33Q-DS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-250-18-33Q-DS.pdf
Availability of ECS-250-18-33Q-DS
QUANTITY
ECS-250-18-33Q-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-18-33Q-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-250-18-33Q-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-33Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-250-18-33Q-DS
Related LinksECS-250-, ECS-250-18-33Q-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-250-18-33Q-DS Details Description
Related parts for ECS-250-18-33Q-DS
IC REG LDO 2.8V/1.5V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP PLUNGER datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf