ECS Inc. International ECS-250-20-33-DU-TR
ECS-250-20-33-DU-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-20-33-DU-TR
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-250-20-33-DU-TR.pdf
Availability of ECS-250-20-33-DU-TR
QUANTITY
ECS-250-20-33-DU-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-20-33-DU-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-250-20-33-DU-TR
FamilyCrystals
SeriesECX-32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-250-20-33-DU-TR
Related LinksECS-250-2, ECS-250-20-33-DU-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-250-20-33-DU-TR Details Description
Related parts for ECS-250-20-33-DU-TR
CONN DIN PLUG 150POS RT ANG PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 45.6A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
#8-32 SPRING PLUNGER M50AP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf