ECS Inc. International ECS-260-8-30B-CKM
ECS-260-8-30B-CKM picture photo
Mfg. Part Number
ECS-260-8-30B-CKM
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 10ppm 8pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-260-8-30B-CKM.pdf
Availability of ECS-260-8-30B-CKM
QUANTITY
ECS-260-8-30B-CKM Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-260-8-30B-CKM
Internal Part NumberEIS-ECS-260-8-30B-CKM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-53B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-260-8-30B-CKM
Related LinksECS-260-, ECS-260-8-30B-CKM Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-260-8-30B-CKM Details Description
Related parts for ECS-260-8-30B-CKM
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 240V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf