ECS Inc. International ECS-270-20-33-CKM-TR
ECS-270-20-33-CKM-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-270-20-33-CKM-TR
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 10ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-270-20-33-CKM-TR.pdf
Availability of ECS-270-20-33-CKM-TR
QUANTITY
ECS-270-20-33-CKM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-270-20-33-CKM-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-270-20-33-CKM-TR
FamilyCrystals
SeriesECX-32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-270-20-33-CKM-TR
Related LinksECS-270-20, ECS-270-20-33-CKM-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-270-20-33-CKM-TR Details Description
Related parts for ECS-270-20-33-CKM-TR
CONN HEADER 50POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
20P MTA156 ASSY 18AWG ORA LF datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 750LM datasheet.pdf
CONN HSG 8POS .100 SINGLE VER D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf