ECS Inc. International ECS-286.3-18-23A-EN-TR
ECS-286.3-18-23A-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-286.3-18-23A-EN-TR
Brief Description
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-286.3-18-23A-EN-TR.pdf
Availability of ECS-286.3-18-23A-EN-TR
QUANTITY
ECS-286.3-18-23A-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-286.3-18-23A-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-286.3-18-23A-EN-TR
FamilyCrystals
SeriesECX-64A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency28.63636MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-286.3-18-23A-EN-TR
Related LinksECS-286.3-1, ECS-286.3-18-23A-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-286.3-18-23A-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-286.3-18-23A-EN-TR
TRIMMER 2K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 10KCT/3.2 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 93W D 32TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
BAG 12X16" ZIP STATIC SHIELD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf