ECS Inc. International ECS-286.3-20-3X-EN-TR
ECS-286.3-20-3X-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-286.3-20-3X-EN-TR
Brief Description
Crystal 28.63636MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-286.3-20-3X-EN-TR.pdf
Availability of ECS-286.3-20-3X-EN-TR
QUANTITY
ECS-286.3-20-3X-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-286.3-20-3X-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-286.3-20-3X-EN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMiniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
Featured ProductHC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-3X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency28.63636MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-286.3-20-3X-EN-TR
Related LinksECS-286.3-, ECS-286.3-20-3X-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-286.3-20-3X-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-286.3-20-3X-EN-TR
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
NON PLUGINSIDE ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf