ECS Inc. International ECS-35-17-18-TR
ECS-35-17-18-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-35-17-18-TR
Brief Description
Crystal 3.579545MHz 30ppm 17pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-35-17-18-TR.pdf
Availability of ECS-35-17-18-TR
QUANTITY
ECS-35-17-18-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-35-17-18-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-35-17-18-TR
FamilyCrystals
SeriesCSM-12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance17pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-35-17-18-TR
Related LinksECS-35-, ECS-35-17-18-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-35-17-18-TR Details Description
Related parts for ECS-35-17-18-TR
RES SMD 27K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 150X55MM 400VAC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 14POS datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN TERM BLK 10POS 7.5MM 35DEG datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf