ECS Inc. International ECS-60-32-5PDN-TR
ECS-60-32-5PDN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-60-32-5PDN-TR
Brief Description
Crystal 6.0000MHz 30ppm 32pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-60-32-5PDN-TR.pdf
Availability of ECS-60-32-5PDN-TR
QUANTITY
ECS-60-32-5PDN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-60-32-5PDN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-60-32-5PDN-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency6MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-60-32-5PDN-TR
Related LinksECS-60-3, ECS-60-32-5PDN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-60-32-5PDN-TR Details Description
Related parts for ECS-60-32-5PDN-TR
JUMPER-H1505TR/A3049B/X 3" datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 2.5GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK MCX datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 28V 50.4V 1.8A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
20X26 DRUM LINER datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 100MHz, 100-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf