ECS Inc. International ECS-60-32-7SX-TR
ECS-60-32-7SX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-60-32-7SX-TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 6.0000MHz 30ppm 32pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
ECS-60-32-7SX-TR.pdf
Availability of ECS-60-32-7SX-TR
QUANTITY
ECS-60-32-7SX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-60-32-7SX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-60-32-7SX-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECX-3SX Series SMD Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-3SX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency6MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.492" L x 0.180" W (12.50mm x 4.60mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-60-32-7SX-TR
Related LinksECS-60-3, ECS-60-32-7SX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-60-32-7SX-TR Details Description
Related parts for ECS-60-32-7SX-TR
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
CONN SPRING LOADED PIN .177 GOLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 3.62"L X 3.62"W datasheet.pdf
SNMP-OPC SERVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
K8322C TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CONN HERMAPHROD 40POS .8MM SMD datasheet.pdf
RES 301 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf