Sensata Technologies/Airpax IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V
IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V.pdf
Availability of IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V
QUANTITY
IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V
IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V Details Description
Related parts for IELH11-1REC4-52F-50.0-01-V
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
ADC 16BIT DUAL 160MSPS 68LLP datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
2.00MM UNSHRD HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
M12 4 POS M-M RA 2MTR datasheet.pdf