ECS Inc. International ECS-60-32-7SX-TR
ECS-60-32-7SX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-60-32-7SX-TR
Brief Description
Crystal 6.0000MHz 30ppm 32pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
ECS-60-32-7SX-TR.pdf
Availability of ECS-60-32-7SX-TR
QUANTITY
ECS-60-32-7SX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-60-32-7SX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-60-32-7SX-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECX-3SX Series SMD Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-3SX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency6MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.492" L x 0.180" W (12.50mm x 4.60mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-60-32-7SX-TR
Related LinksECS-60-3, ECS-60-32-7SX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-60-32-7SX-TR Details Description
Related parts for ECS-60-32-7SX-TR
ASSEMBLY 4 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 11POS datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
330UF 35V 10X21 85C AXI datasheet.pdf