ECS Inc. International ECS-80-20-19A-TR
ECS-80-20-19A-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-80-20-19A-TR
Brief Description
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-80-20-19A-TR.pdf
Availability of ECS-80-20-19A-TR
QUANTITY
ECS-80-20-19A-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-80-20-19A-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-80-20-19A-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-19A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency8MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-80-20-19A-TR
Related LinksECS-80-2, ECS-80-20-19A-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-80-20-19A-TR Details Description
Related parts for ECS-80-20-19A-TR
IC CTRLR HOT SWAP SGL 16-QSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 988K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf