ECS Inc. International ECS-92.1-20-5PX-TR
ECS-92.1-20-5PX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-92.1-20-5PX-TR
Brief Description
Crystal 9.2160MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-92.1-20-5PX-TR.pdf
Availability of ECS-92.1-20-5PX-TR
QUANTITY
ECS-92.1-20-5PX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-92.1-20-5PX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-92.1-20-5PX-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.216MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-92.1-20-5PX-TR
Related LinksECS-92.1-, ECS-92.1-20-5PX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-92.1-20-5PX-TR Details Description
Related parts for ECS-92.1-20-5PX-TR
CONN PLUG 104 POS MINI M SERIES datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 61V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 16POS 6" CBL datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MIRROR FOR 32" CURTAIN FR SURF datasheet.pdf