ECS Inc. International ECS-HFR-20.00-A-TR
ECS-HFR-20.00-A-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-HFR-20.00-A-TR
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
CERAMIC RESONATOR 20.00 MHZ
Datasheet Download
ECS-HFR-20.00-A-TR.pdf
Availability of ECS-HFR-20.00-A-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECS-HFR-20.00-A-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-HFR-20.00-A-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-HFR-20.00-A-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesECS-HFR-A
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency20MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Impedance-
Capacitance-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-HFR-20.00-A-TR
Related LinksECS-HFR-2, ECS-HFR-20.00-A-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-HFR-20.00-A-TR Details Description
Related parts for ECS-HFR-20.00-A-TR
CONN HEADER 56POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 150MW 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 90 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 42POS SMD datasheet.pdf