ECS Inc. International ECS-HFR-20.00-B-TR
ECS-HFR-20.00-B-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-HFR-20.00-B-TR
Brief Description
CER RESONATOR 20.00MHZ SMD
Datasheet Download
ECS-HFR-20.00-B-TR.pdf
Availability of ECS-HFR-20.00-B-TR
QUANTITY
ECS-HFR-20.00-B-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-HFR-20.00-B-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-HFR-20.00-B-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesECS-HFR-B
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency20MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.4%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance-
Capacitance8pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-HFR-20.00-B-TR
Related LinksECS-HFR-2, ECS-HFR-20.00-B-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-HFR-20.00-B-TR Details Description
Related parts for ECS-HFR-20.00-B-TR
IC CPU SUPERV 4K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT .5A 50-55 A/T datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA PTH W/CLIP 15AU datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 75W datasheet.pdf
6U 19 INCH BRACKET W/O HNDL HLS datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT M12 datasheet.pdf