ECS Inc. International ECS-LVDS25-1562.5-A
ECS-LVDS25-1562.5-A picture photo
Mfg. Part Number
ECS-LVDS25-1562.5-A
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ECS-LVDS25-1562.5-A.pdf
Availability of ECS-LVDS25-1562.5-A
QUANTITY
ECS-LVDS25-1562.5-A Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-LVDS25-1562.5-A
Internal Part NumberEIS-ECS-LVDS25-1562.5-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-LVDS25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)