Panasonic Electronic Components ECS-T1VY104R
ECS-T1VY104R picture photo
Mfg. Part Number
ECS-T1VY104R
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 20% 1206
Datasheet Download
ECS-T1VY104R.pdf
Availability of ECS-T1VY104R
QUANTITY
ECS-T1VY104R Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-T1VY104R
Internal Part NumberEIS-ECS-T1VY104R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-T1VY104R
Related LinksECS-T1, ECS-T1VY104R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-T1VY104R Details Description
Related parts for ECS-T1VY104R
SENSOR TEMPERATURE 1-WIRE TO92-3 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 16K 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLACK datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 0.25% 10MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALMNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5.08MM datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf