Panasonic Electronic Components ECW-F2334RHA
ECW-F2334RHA picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F2334RHA
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 3% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F2334RHA.pdf
Availability of ECW-F2334RHA
QUANTITY
ECW-F2334RHA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F2334RHA
Internal Part NumberEIS-ECW-F2334RHA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesECW-F(A)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.287" W (13.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F2334RHA
Related LinksECW-F2, ECW-F2334RHA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F2334RHA Details Description
Related parts for ECW-F2334RHA
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC CONV 8BIT SER/PAR ECL 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.025" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RHT-2759 HAND TOOL datasheet.pdf
GPST821/18503P W SMA X2 datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf