Panasonic Electronic Components ECW-F2W184JAB
ECW-F2W184JAB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F2W184JAB
Brief Description
CAP FILM 0.18UF 5% 450VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F2W184JAB.pdf
Availability of ECW-F2W184JAB
QUANTITY
ECW-F2W184JAB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F2W184JAB
Internal Part NumberEIS-ECW-F2W184JAB
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC450V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.240" W (13.00mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)0.598" (15.20mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F2W184JAB
Related LinksECW-F2, ECW-F2W184JAB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F2W184JAB Details Description
Related parts for ECW-F2W184JAB
CONN RECEPT 24 POS METRIMATE datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD STANDARD 4POS datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 1:10 40VFQFN datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 4V datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SHEET ALUM FOIL 584X914MM datasheet.pdf
RES 220 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 64QFN datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf