Panasonic Electronic Components ECW-F4154JL
ECW-F4154JL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4154JL
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4154JL.pdf
Availability of ECW-F4154JL
QUANTITY
ECW-F4154JL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4154JL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4154JL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.610" L x 0.299" W (15.50mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max)0.539" (13.70mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4154JL
Related LinksECW-F, ECW-F4154JL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4154JL Details Description
Related parts for ECW-F4154JL
CONN HEADER 12POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN HOUSING CRIMP 10POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS 0.156 datasheet.pdf
IC DUAL EIA-232 DRVR/RCVR 16SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 512X18 SYNC 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 57MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS .100 L.585 datasheet.pdf