Panasonic Electronic Components ECW-F4334JB
ECW-F4334JB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4334JB
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4334JB.pdf
Availability of ECW-F4334JB
QUANTITY
ECW-F4334JB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4334JB
Internal Part NumberEIS-ECW-F4334JB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECW-F(B)
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.787" L x 0.453" W (20.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max)0.768" (19.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.669" (17.00mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4334JB
Related LinksECW-F, ECW-F4334JB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4334JB Details Description
Related parts for ECW-F4334JB
SWITCH SLIDE SPST 4A 125V datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SSOP datasheet.pdf
ISOLATOR DIGITAL 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100CBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 500PF 14KV R42 DISK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOD,1 PID,RELAT OUT+HCM datasheet.pdf
CONN RCPT 44CKT DUAL VERT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf