Panasonic Electronic Components ECW-F4513JLB
ECW-F4513JLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4513JLB
Brief Description
CAP FILM 0.051UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F4513JLB.pdf
Availability of ECW-F4513JLB
QUANTITY
ECW-F4513JLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4513JLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F4513JLB
PackagingBulk
Capacitance0.051µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.559" (14.20mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4513JLB
Related LinksECW-F4, ECW-F4513JLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4513JLB Details Description
Related parts for ECW-F4513JLB
Connector Receptacle 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ADC AUDIO STER 24BIT 28VSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
MOSFET N CH 120V 56A TO-220 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
500 TB PLU PLU SOLID datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0062UF RADIAL datasheet.pdf