Panasonic Electronic Components ECW-F4514JLB
ECW-F4514JLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4514JLB
Brief Description
CAP FILM 0.51UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4514JLB.pdf
Availability of ECW-F4514JLB
QUANTITY
ECW-F4514JLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4514JLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F4514JLB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Capacitance0.51µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.807" L x 0.406" W (20.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.858" (21.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4514JLB
Related LinksECW-F4, ECW-F4514JLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4514JLB Details Description
Related parts for ECW-F4514JLB
IC SMART CARD INTERFACE 24SSOP datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
NON-ISOLATED POL MOD 1.8V 10A datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 636MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf