Panasonic Electronic Components ECW-F4754HLB
ECW-F4754HLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4754HLB
Brief Description
CAP FILM 0.75UF 3% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4754HLB.pdf
Availability of ECW-F4754HLB
QUANTITY
ECW-F4754HLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4754HLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F4754HLB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Capacitance0.75µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.807" L x 0.484" W (20.50mm x 12.30mm)
Height - Seated (Max)0.949" (24.10mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4754HLB
Related LinksECW-F4, ECW-F4754HLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4754HLB Details Description
Related parts for ECW-F4754HLB
HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# BLK 18" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
KIT STARTER SPARTAN-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" GOLD datasheet.pdf