Panasonic Electronic Components ECW-F4823JL
ECW-F4823JL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4823JL
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F4823JL.pdf
Availability of ECW-F4823JL
QUANTITY
ECW-F4823JL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4823JL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4823JL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.295" W (13.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.469" (11.90mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4823JL
Related LinksECW-F, ECW-F4823JL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4823JL Details Description
Related parts for ECW-F4823JL
RND STANDOFF 4-40 PHENOLIC 3/8" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GP BLUE CC 0.56" datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 36 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf