Panasonic Electronic Components ECW-F4913RJL
ECW-F4913RJL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4913RJL
Brief Description
CAP FILM 0.091UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F4913RJL.pdf
Availability of ECW-F4913RJL
QUANTITY
ECW-F4913RJL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4913RJL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4913RJL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
SeriesECW-F(L)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.091µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.307" W (13.00mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max)0.618" (15.70mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4913RJL
Related LinksECW-F4, ECW-F4913RJL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4913RJL Details Description
Related parts for ECW-F4913RJL
TRIMMER 20K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR ACCEL X-AXIS 1.5G 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
LM1N 3.5/90/14 BK 4.5MM PIN datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf