Panasonic Electronic Components ECW-F6114RJL
ECW-F6114RJL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6114RJL
Brief Description
CAP FILM 0.11UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F6114RJL.pdf
Availability of ECW-F6114RJL
QUANTITY
ECW-F6114RJL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6114RJL
Internal Part NumberEIS-ECW-F6114RJL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
SeriesECW-F(L)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.11µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.685" (17.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6114RJL
Related LinksECW-F6, ECW-F6114RJL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6114RJL Details Description
Related parts for ECW-F6114RJL
LED 8MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
LCD MOD GRAPHIC 128X64 REFL STN datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATR DUAL CMOS 16SOIC datasheet.pdf
CONN LEAD ASSY DBL END 16AWG 79" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 24 POS datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 108V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf