Panasonic Electronic Components ECW-F6124HLB
ECW-F6124HLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6124HLB
Brief Description
CAP FILM 0.12UF 3% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F6124HLB.pdf
Availability of ECW-F6124HLB
QUANTITY
ECW-F6124HLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6124HLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F6124HLB
PackagingBulk
Capacitance0.12µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.327" W (18.00mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)0.697" (17.70mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6124HLB
Related LinksECW-F6, ECW-F6124HLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6124HLB Details Description
Related parts for ECW-F6124HLB
CONN DB15 CRIMP MALE TIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf
RES 600 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf